Píly, sekery a štiepačky idú do akcie: ich sezóna je v plnom prúde!

Píly, sekery a štiepačky idú do akcie: ich sezóna je v plnom prúde!

Začiatok jesene je ideálnou dobou na prípravu palivového dreva. Všetky píly, sekery a štiepačky sú v pozore a tešia sa, ako naplno rozbehnú svoju drevársku symfóniu.
Ak chcete mať dostatočné zásoby dreva napríklad aj s výhľadom na ďalšiu vykurovaciu sezónu, nie je na čo čakať. Drevo do kachlí či krbu by správne malo presychať minimálne rok, takže až sa vás o rok zima opýta, vy musíte byť nachystaní.
Práve teraz je ten správny čas, kedy začať s prípravou dreva. Aby sa práca stala zároveň radosťou, potrebujete k tomu tých správnych pomocníkov.

Reťazové píly

Tým najvyhľadávanejším a najpoužívanejším je stále reťazová píla. Vyberať môžete medzi elektrickými a silnejšími benzínovými pílami. Záleží na každom, koľko chce do píly investovať, ako často ju používa, aké má na stroj nároky, kde s ním bude pracovať.

V našej ponuke je aktuálne 18 modelov reťazových píl: 6 elektrických značiek LEVITA a PATRIOT, 12 modelov benzínových píl značiek PATRIOT a OLEO-MAC.
V prvom rade je potrebné si uvedomiť, na akú prácu a kde budeme pílu používať. Keď potrebujete len prerezať stromčeky v záhrade alebo občas a nachystať napríklad drevo do krbu či vonkajšieho ohniska, premýšľajte nad pílou elektrickou. Elektrické píly sú nenáročné na údržbu, oproti benzínovým sú ľahšie a tichšie. Oceníte ich napríklad aj v dielni pri stolárskych a tesárskych prácach.


 

Benzínové píly sú ideálne na prípravu palivového dreva a pravidelné rezanie v lese aj v záhrade. Disponujú silnými motormi a tie najvýkonnejšie píly od výrobcu Oleo-Mac radíme do top kategórie svojho segmentu. Zastanú obrovské množstvo práce a oceníte ich spoľahlivosť.

Okružné píly

Ak doma potrebujete rezať drevo do úmoru na úhľadné kláty, skvelo to zvládne okružná píla čiže cirkulárka. V našej ponuke nájdete dva špičkové modely značky Powersaw, ktoré dokonale vyhovejú potrebám každého.

Na bežné rezanie bohato postačí píla Powersaw LCS 500 s elektromotorom s príkonom 3 kW, keď chcete skutočné delo a rezať obrovské kvantá dreva, určite vás uspokojí cirkulárka Powersaw LCS 700. Ide o pílu, ktorá zvládne polená až s priemerom 240 mm. Disponuje silným elektromotorom s príkonom 4 kW a pílovým listom s priemerom 700 mm.

Čím naštiepať drevo

Ak máte drevo narezané na polená alebo kláty, nech už pomocou reťazovej či okružnej píly, väčšinou tým práca nekončí. Spravidla ho potrebujete ešte ďalej spracovať, to znamená kláty naštiepať na menšie kusy.

Najbežnejším spôsobom je klasická sekera. Stačí vám štiepací klát a idete na to. Naše sekery PATRIOT sú vyrábané v súlade s najmodernejšími technológiami. Majú poriská z ľahkých kompozitných plastov vystužených sklenými vláknami. Samotné čepele sú potiahnuté xylanom, ktorý zabezpečuje ľahší prienik do dreva.

Pri sekerách PATRIOT môžete vyberať z troch modelov podľa veľkosti: S, L a XL a o tom, že si kupujete skutočne TOP kvalitu, svedčí aj nami poskytovaná desaťročná záruka na všetky modely.

Štiepačka pracuje za vás

Sekera je fajn pomocník, ale ak potrebujete štiepať kvantá klátov, dobre viete, čo je to za drinu. Keď si chcete ušetriť námahu a predovšetkým čas, riešenie tu je. Volá sa š##LINKTEXT##tiepačka dreva.

Súčasný trh ponúka horizontálne a vertikálne varianty hydraulických štiepačiek. Sú až 5x rýchlejšie ako sekera, za štvrť hodiny s nimi naštiepite až 15 metrových polien. Za jedno popoludnie tak nachystáte drevo, ktoré vám vydrží skoro na celú vykurovaciu sezónu.

Záleží na potrebách každého, či zvolí štiepačku horizontálnu či vertikálnu. Ak siahnete po značke Powerlog, určite sa nespálite. Ide o preverené a supervýkonné stroje. Všetky modely sú robustnej celokovovej konštrukcie s ľahkým ovládaním, funkčnými kolieskami pre dokonalú mobilitu a výkonnými elektromotormi.

V prípade vertikálnych typov je navyše samozrejmosťou trojúrovňový polohovateľný stôl, vďaka ktorému je možné spracovávať polená v širokom rozpätí dĺžky. Najvýkonnejším modelom v ponuke Mountfieldu je Powerlog 10 ton Profi.

Poradí si s polenami dlhými až 130 cm s priemermi až 40 cm. To je silák, ktorý sa nezastaví pred ničím. Ale priložiť poriadne ruku k dielu vedia aj jeho bračekovia.