Letná starostlivosť o bazénovú vodu

Letná starostlivosť o bazénovú vodu

Počas horúceho leta je každý rodinný bazén v plnej permanencii. Do vody sa však  logicky dostáva aj veľa nežiaducich nečistôt, ako sú napríklad zvyšky opaľovacích krémov, trávy, utopený hmyz atď.
Letná starostlivosť o bazénovú vodu

Aby voda v bazéne zostávala neustále krištáľovo čistá a nezávadná, je potrebné ju pravidelne dezinfikovať a chrániť napríklad pred baktériami a riasami. Pomôžu vám bazénové prípravky z komplexného radu osvedčenej bazénovej chémie bazénovej chémie AZURO, ktorú nájdete v našej ponuke.

K dispozícii máme aj prípravky na báze aktívneho kyslíka, ktoré sú vhodné do detských bazénikov a pre osoby s prípadnými alergiami.


Za kvalitu ručíme

Náš rad bazénovej chémie Azuro  obsahuje všetky prostriedky na komplexné ošetrovanie bazénovej vody vrátane testerov a čistiacich prostriedkov. Všetky majú zdravotné, hygienické aj ekologické atesty a sú vysoko účinné. Ich používanie je aj vďaka zrozumiteľným návodom na obaloch jednoduché. Ak by ste si predsa len neboli istí, v ktorejkoľvek našej predajni vám s používaním toho ktorého prípravku radi poradíme.

Odpovede na najčastejšie otázky:

Čo keď sa voda v bazéne zakalí.

Pomoc je jednoduchá. Do vody vmiešame Azuro Flokul alebo Azuro Prejasňovač, čo je prípravok na zrážanie kalu do chuchvalcov. Tie ľahko vysajeme pomocou vysávača nečistôt. Následne vodu filtrujeme, až kým nie je zase priezračná.

Čo urobiť, keď voda začne zelenieť?

To môže nastať, keď trochu zanedbáme pravidelnú a preventívnu starostlivosť. Riešenie je nasledujúce: Vmiešajte rýchlo účinkujúci prípravok na zrazenie nečistôt, čo môže byť napríklad Azuro Chlor-šok alebo Azuro Modrý blesk a pridajte Azuro Flokul. Vzniknuté chuchvalce vysajte a vodu prefiltrujte.

Čo s bazénom pred odchodom?

Pred odchodom z víkendového pobytu na chalupe prekontrolujte pH a obsah chlóru vo vode a upravte ich prípravkami Azuro pH plus alebo Azuro pH mínus na požadovanú hodnotu. Ako prevenciu proti riasam je vhodné použiť prípravok Azuro-ALG. Voda by mala mať aj stály prísun dezinfekčného prostriedku, a to pomocou automatického dávkovača tekutej dezinfekcie alebo plávajúceho dávkovača, ktorý naplníme chlórovými tabletami. Po dobu neprítomnosti by filtrácia mala celý obsah bazénu aspoň raz za 24 hodín prefiltrovať. Ak máte suseda kamaráta, poproste ho, aby sa každý druhý deň zašiel pozrieť, či filtrácia beží, ako má. Bazén zakryte plachtou.

Zdá sa vám, že filtrácia má nižší výkon?

Moderný filtračný okruh má 3 čistiace úrovne:

I/ Zberný kôš v skimmere, ktorý zachytáva hrubé nečistoty napríklad lístie, vetvičky a pod.
II/ Predfilter pri filtračnom čerpadle na jemnejšie nečistoty.
III/ Filtračný piesok vo filtračnej nádobe, ktorý účinne zachytáva aj najjemnejšie nečistoty.

Ak sa vám zdá, že prietok filtrácie je pomalší ako obvykle, je potrebné všetky 3 čistiace stupne vyčistiť: zberný kôš a predfilter vysypete a piesok prepláchnete pomocou 6-cestného ventilu. Zvážte výmenu pieskovej náplne – mala by sa meniť za novú každú druhú sezónu.

Aj tú si, rovnako ako bazénovú chémiu a príslušenstvo, zaobstaráte v našich predajniach alebo navštívte produktovú kategóriu na e-shope.
Azuro Multi 5v1Azuro Chlor TrioQuick Check 4v1


Azuro Multi 5v1 – praktické multifunkčné tablety ktoré dezinfikujú a zmäkčujú vodu, flokulujú, stabilizujú pH a bránia tvorbe rias.
Viacúčelový prípravok Azuro Chlor Trio používaný ako dezinfekčný a vločkovací prostriedok, ktorý bráni vzniku rias.
V našom sortimente nájdete aj  prúžkovaný tester Quick Check 4v1 na jednoduché a rýchle meranie chlóru, pH, stabilizátora a alkality vody.

Mohlo by vás zaujímať

Chlórová dezinfekcia
Bezchlórová chémia
Testovanie vody
Bazénové soli
Doplnkové prípravky

Tipy pre vás

Azuro Chlór Šok G, 1 kg
23,20 € 5,70 €
Azuro Prejasňovač, 1 l
17,00 € 12,20 €
Kvapkový tester pH, Cl - 120 stanovení
28,90 € 17,60 €
Azuro pH plus, 0,9 kg
10,90 € 7,60 €
Azuro Flokul, 1 l
10,90 € 7,60 €
Azuro ALG, 1 l
15,30 € 10,70 €