Letné kúpanie v čistej vode

Letné kúpanie v čistej vode

Opúšťate na týždeň či dva svoj bazén a chcete, aby ste v ňom po návrate našli vodu stále krištáľovo čistú? Potom máme pre vás štyri jednoduché rady.

Skontrolujte filtráciu

Pred odjazdom na dovolenku alebo v nedeľu z chalupy je vhodné skontrolovať čistotu filtračnej náplne v pieskovej filtrácii a vyčistiť filtračné košíčky v skimmeri a v čerpadle filtrácie. Neuškodí preventívne pieskovú náplň riadne prepláchnuť. To je ľahko možné jednoduchým otočením páky na čerpadle filtrácie. Ak je však veľmi znečistená, radšej ju vymeňte za novú. Pieskové náplne sú bežne dostupné v cene okolo 9,20 € za 25 kilogramov.

 

Vyčistite bazén

Dno bazéna dôkladne vysajte bazénovým vysávačom. Ak je to nutné, očistite aj prúžok nánosu, ktorý sa často tvorí na rozhraní steny bazéna a vodnej hladiny.

 

Venujte sa vode

Prekontrolujte hodnotu pH a obsah chlóru vo vode a oboje upravte na požadovanú hodnotu. Aplikujte preventívne algicíd, teda prípravok proti tvorbe rias. Zabezpečte, aby počas vašej neprítomnosti mala voda stály prísun správneho množstva chlóru, ktorý ju dezinfikuje. Ideálne je na to použiť plávajúci dávkovač, do ktorého vložíte pomaly rozpustné tablety Chlór T.

 

A na záver zakryť…

Posledným krokom, ktorý by ste mali pred odjazdom urobiť, je zakrytie bazéna krycou plachtou. Tak vodu ochránite pred zbytočným znečistením (prach, peľ, lístie alebo hmyz) a ďalej znížite prípadné nebezpečenstvo jej zakalenia alebo zozelenenia. Zabezpečte, aby počas vašej neprítomnosti piesková filtrácia automaticky aspoň raz za deň prefiltrovala celý objem vody v bazéne. Oplatí sa požiadať niekoho z rodiny alebo spoľahlivého suseda, aby sa občas zašiel pozrieť, či filtrácia beží, ako má.

A je hotovo. Po návrate z ciest by ste mali mať vodu v bazéne rovnako čistú, ako pred odjazdom. Len do nej skočiť …

 

Vodné S.O.S.

Čo robiť, keď sa voda zakalí?

To sa niekedy môže stať. Náprava je jednoduchá:

Do vody vmiešajte flokulant, ktorý kal vyzráža do drobných vločiek. Tie potom ľahko odstránite bazénovým vysávačom. Vodu dôkladne prefiltrujte.

Čo robiť, keď voda začne zelenať?

Do bazéna vmiešajte rýchlo účinkujúci dezinfekčný prostriedok, napríklad Modrý blesk alebo Chlór Šok G a pridajte Flokul na vyzrážanie nečistôt. Tie potom vysajte a vodu následne filtrujte, kým nie je zasa priezračná.

 

 

Predtým, ako sa na pár dní vzdialite od svojho bazéna, oplatí sa mu venovať chvíľku času.

 

Posuvné zastrešenie významne prispieva počas neprítomnosti rodiny k ochrane bazéna a vody v ňom.

 

Bazén pred odjazdom riadne vyluxujeme a do vody aplikujeme špeciálny dlhodobo pôsobiaci dezinfekčný prípravok, napríklad Chlór T.

 

Po aplikácii dlhodobo účinkujúcich prípravkov na ochranu vody, bazén zakryte plachtou.

Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať