Elektro bicykle MTF v top 10 na MČR!

Elektro bicykle MTF v top 10 na MČR!
Elektro bicykle MTF si odbili úspešnú premiéru na pretekárskom poli. Na historicky prvých Majstrovstvách Českej republiky ebikov na Dolnej Morave, zaznamenali hneď tri umiestnenia v TOP 10!

Josef Schejbal na modely MTF Xtreme 9.1 došiel v mužskej elite ôsmy, Šimon Němec na MTF Xtreme 9.1 limited desiaty. Martin Mervart s elektro bicyklom MTF Mount 9.1 prešiel cieľom deviaty v kategórii hobby.

Jazdu na ťažkej trati na zjazdovke „U Slona“, si všetci užili, elektro bicykle im skvelo fungovali. „Trať na zjazdovke bola náročná profilom aj technicky, ale pre mňa bola zábavná,“ povedal Šimon Němec, ktorý je členom tímu Rouvy Specialized, kde preteká v cross country horských bicyklov.

„Na to, že som šiel na elektro bicykli, ktoré je ťažšie ako klasický bicykel, tak sa veľmi dobre ovládal. Držal v zákrutách a dalo sa na ňom aj pekne skočiť,“ prezradil Šimon.

Okruh tvoril prudký výjazd zjazdovky a následný zjazd. Všetky elektro bicykle museli mať motor 250 W a podporu do 25 km/h. Teda ako bežné sériové modely, použitie čipov na zvýšenie rýchlosti bolo zakázané. Pri vyšších rýchlostiach ako 25 km/h sa tak pretekári museli spoľahnúť na svoje vlastné sily.

„Našli sa úseky, kedy človek kvôli obmedzovaču rýchlosti musel ísť za svoje a to nie len v zjazdoch. Takže sme si aj dosť nakladali,“ uviedol Šimon Němec. „Určite to nie je tak, ako si veľa ľudí myslí a myslel som si to aj ja– keď človek v pretekoch poriadne nezaberá, tak mu motor toľko nepomáha. Niekedy je to aj hrozná drina, ale tiež aj prvotriedna zábava. Bol to super zážitok a MTF Xtreme 9.1 nie je vôbec zlý stroj,“ doplnil Josef Schejbal.

Do šampionátu nastúpilo celkovo 67 pretekárov, z nich 29 bolo s licenciou a mohli tak bojovať o titul majstra alebo majsterky ČR.  Získali ich jazdci tímu Českej sporiteľne Accolade Tereza Neumanová a Filip Rydval.

 
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať