Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)
Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze aj čas.

Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze aj čas.

Tohtoročná sezóna bola z pohľadu rastu trávy skutočne mimoriadna. Kosilo sa aj niekoľko krát do týždňa, od apríla až doposiaľ. Záhradná technika, či už kosačky, traktory alebo krovinorezy, boli vystavené obrovskej záťaži. Zabrať dostali motory, filtre, prevodovky, nože, ložiská aj ďalšie súčasti strojov. A preto je potrebné, aby dostali prvotriednu starostlivosť v podobe posezónneho servisu.
 
Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze aj čas.
Každý stroj by sa mal v prvom rade dokonalo vyčistiť. Kosačkám aj traktorom je potrebné vymeniť olej, skontrolovať filtre, vyčistiť ich, prípadne vymeniť. Niektorí šikovnejší užívatelia sami zvládnu nabrúsiť nôž, ale problém už môže nastať s jeho vyvážením, čo je veľmi dôležité pre optimálne kosenie. Na túto činnosť už je lepšie navštíviť autorizovaný servis, rovnako ako napríklad na opravu a nastavenie pojazdu či všetky operácie v motore.
 
Keď chcete mať jar bez starostí, je dobré myslieť na servis práve teraz. Hlavnou výhodou je bezstarostná príprava stroja na novú sezónu. Na jeseň nie je také podstatné, akú dlhú dobu strávi stroj v servise, pretože ho po sezóne nepotrebujete. Dostanete ho späť po dokonalej prehliadke aj kompletnej údržbe opäť v plnej kondícii a na jar už nemusíte nič riešiť.
Posezónny servis Mountfield
Posezónny servis je najlepšie vykonávať tam, kde ste stroj kúpili. Máte istotu, že vašej kosačke, traktoru, bubnovke, krovinorezu, kultivátoru alebo píle stopercentne rozumejú a majú na daný stroj všetky náhradné diely, ak je potrebné nejaký vymeniť.
Posezónny servis záhradnej techniky

V Mountfielde práve prebieha akcia „Posezónne prehliadky zadarmo“. Čo taká prehliadka zahŕňa? Napríklad pri benzínovej kosačke s pojazdom ide o kontrolu vzduchového filtra, stavu hladiny oleja, zapaľovacej sviečky, funkcie bezpečnostnej brzdy, skúšku tesnosti spaľovacieho priestoru, kontrolu otáčok motora, žacieho ústrojenstva, uloženia kolies, kontrolu a dotiahnutie skrutkových spojov, klinového remeňa, pojazdu a ovládacích prvkov.

Za zvýhodnených podmienok potom servisní technici vykonajú prípadnú údržbu a zľavy sú aj na motorový olej a náhradné diely. Oproti servisu v bežnej sezóne ušetríte dosť peňazí.
Posezónny servis sa týka aj elektro bicyklov.

Po náročnej kosiacej sezóne, aká bola tá tohtoročná, sa oplatí zveriť stroj do rúk profesionálov. A na jar budete bez starostí.

Ostatné tiež zaujíma

KRÁĽ ZÁHRAD
KRÁĽ ZÁHRAD
Najlepšie stroje na boj s trávnikovým peklom
Najlepšie stroje na boj s trávnikovým peklom
Príprava dreva jednoducho a rýchlo
Príprava dreva jednoducho a rýchlo